Posted in Grube historie

Efekty po resekcji żołądka – miesiąc od zabiegu

Efekty po resekcji żołądka – miesiąc od zabiegu Posted on 16 marca 20185 komentarzy

Większość z nas decydując się na resekcję żołądka myśli o efektach. Nic w tym dziwnego, w końcu po wielu latach bycia osobą otyłą, każdy chciałby w końcu się sobie podobać. Przyznam, że dla mnie efekty po resekcji żołądka schodziły i nadal schodzą na dalszy plan. Oczywiście cieszę się, że zapinam coraz to dalej pasek od spodni, a płaszcz, który kupiłam w październiku tamtego roku zaczyna mi wisieć, ale znacznie ważniejsze dla mnie jest zdrowie.

Jakie są efekty po resekcji żołądka?

W pierwszych dniach waga naprawdę szybko leci w dół. Najwyższa moja waga wynosiła 127 kg, tuż przed operacją zrzuciłam 3 kg, więc na stół operacyjny kładłam się z wagą 124 kg. Po powrocie do domu, w trzecim dniu po operacji miałam 3 kg mniej, a waga ciągle mi spadała. Dziś, prawie równy miesiąc od zabiegu mam 11,3 kg mniej. Choć przyznam, że od 5 dni waga zatrzymała się na 112,7 kg i ani drgnie. Przypuszczam, że piję zbyt mało wody i pewnie ona mi się zatrzymuje w organizmie, dlatego też nie spada tak jakbym chciała. Nie wiem, czy takie efekty są w Waszej opinii zadowalające, ja się z nich bardzo cieszę. Te zrzucone 11 kilo pozwala mi na normalne funkcjonowanie.

Waga to jedno, ważne są jeszcze wymiary, w końcu to one pozwalają nam na noszenie mniejszych ciuchów. Ja łącznie zmniejszyłam się o 21 centymetrów. Najbardziej cieszy mnie zrzucenie 7 centymetrów w talii  i 3 w biuście. Obiecałam sobie, że kiedy zmieszczę się w rozmiar 46, to idę poszaleć na zakupach, czego naprawdę dawno nie robiłam.

Wymiary przed zabiegiem
Wymiary po zabiegu

Efekty po resekcji żołądka – na co mogę sobie pozwolić?

Tak jak pisałam wcześniej – zrzucane kilogramy są dla mnie efektem ubocznym powrotu do zdrowia i to jak wyglądam wcale nie jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście, że byłabym straszną oszustką, gdybym Wam powiedziała, że to, że już mogę założyć spodnie czy bluzkę w mniejszym rozmiarze wcale mnie nie cieszy, ale jest kilka ważniejszych rzeczy, które dają mi naprawdę ogromną radość.

Przede wszystkim mogę w końcu spacerować. Przed zabiegiem, kiedy wywiesiłam białą flagę i zupełnie się poddałam, prawie nie ruszałam się z kanapy. Brak ruchu, zamawiane jedzenie doprowadziło do tego, że zaczął mnie strasznie boleć kręgosłup. Przejście do sklepu z 300 metrów wiązało się z ogromnym bólem. Postanie na papierosie dłużej niż 5 minut łamało mnie w krzyżu. W pewnym momencie każdy ruch sprawiał mi ból. Dziś już tego nie ma. Mogę spacerować, jeździć na rowerze, stać kilkadziesiąt minut i nic mi nie jest! O taki efekt po resekcji żołądka chodziło mi najbardziej. Ćwiczenia po zabiegu bariatrycznym są bardzo ważne, powoli wprowadzam ich coraz więcej, nie mogę się już doczekać gry w squasha, ale niech mi waga spadnie do 99 kilo, wtedy będę bardziej pewna, że nie zrobię sobie krzywdy w stawy.

A propos stawów, to mnie w pewnym momencie bardzo zaczęły boleć kolana, wejście na trzecie piętro często wiązało się z bólem i obawą, że coś mi strzeli. Doszły do tego też bóle kostek. To wszystko wpływało na to, że coraz bardziej bałam się ruchu i tworzyłam błędne koło, z którego wyciągnęła mnie dopiero resekcja żołądka.

Jak widzicie efekty po resekcji żołądka są, jeśli będziecie się trzymać odpowiedniej diety i wprowadzicie w swoje życie chociaż odrobinę ruchu, to efekty przyjdą same. A Wy jakimi efektami możecie się pochwalić?

5 comments

  1. Cześć ja jestem 3 tygodnie po zabiegu.Przed zabiegiem waga 128kg, a obecnie 113kg.Oczywiście ruch jest wskazany jak najbardziej-pozdrawiam Piotrek.

  2. Operacja 11 wrzesnia 2017. Waga przed operacja 123 kg, waga w dniu operacji 118 kg, dzisiaj 93 kg i od 3 miesiecy stoi w miejscu…..Uwazam to i tak za sukces- schudnac 30 kg w 10 miesiecy. Szukam teraz pomyslu co zrobic zeby ruszyc wage….

    1. Super wynik! Jak się czujesz po takiej stracie kilogramów? A włączyłaś w życie jakaś aktywność? Jesz odpowiednie proporcje węgli do białka?

  3. Ja jestem 6 miesięcy po operacji i straciłam 42 kg jestem super przeszczesliwa z takim sukcesem że uda lo mi się to osiągnąć….pozdrawiam wsxystkich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook