Posted in Zabiegi bariatryczne

Operacje bariatryczne – gdzie szukać wsparcia?

Operacje bariatryczne – gdzie szukać wsparcia? Posted on 22 sierpnia 2018Leave a comment

Wsparcie rodziny jest wsparciem absolutnie najważniejszym, ale co zrobić jeśli rodzina zbyt mało wie, albo nie jest przekonana do Twojej decyzji o zabiegu, albo nie chcesz bliskim mówić o tym, że chcesz poddać się chirurgicznemu leczeniu otyłości? Operacje bariatryczne nie są tematem prostym i aby dobrze się do nich przygotować, trzeba zdobyć rzetelną wiedzę. Całą masę wsparcia możesz dostać od osób z Internetu, tylko musisz wiedzieć, gdzie szukać.

Operacje bariatryczne – grupy na Facebook’u

Większość z osób po operacji bariatrycznej wie, że jest Chlorkiem (nie ma to nic wspólnego z alkoholem), ale jeśli Ty jesteś dopiero przed podjęciem decyzji o operacji, to możesz tego nie wiedzieć, co zdecydowanie utrudnia Ci szukanie sprawdzonych informacji na Facebooku. Nazywamy się rodziną Chlorków od chirurgicznego leczenia otyłości (CHLO) i większość sprawdzonych grup na Facebook’u ma w nazwie właśnie CHLO.

W tych grupach znajdziesz całe setki miłych, bardzo pomocnych osób, które są już po zabiegu. Wszyscy są dla siebie niesamowicie sympatyczni i zawsze służą radą. Każde, nawet najgłupsze pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Z całą pewnością dostając się tam, otrzymasz ogromną dawkę wiedzy, ale co najważniejsze – wielkie wsparcie! Wrzucane zdjęcia ze szpitala zawsze mają ogromny odzew i setki dobrych, wspierających słów.

Polecane przeze mnie grupy na Facebook’u do których warto dołączyć jeśli tematyka CHLO jest Ci bliska:

  • Otyłość – Bariatria < Chlo >
  • OTYŁOŚĆ | BARIATRIA | CHLO bez pierdolenia
  • CHLO – Otyłość i co dalej < Bariatria >
  • Po prostu znajomi CHLO 🙂
  • offtopowe CHLO – pogaduchy BEZ SPIN
  • Jem zdrowo przed i po CHLO/BARIATRIA/OTYŁOŚĆ
  • Plastyka po CHLO – grupa dotycząca operacji plastycznych po zabiegach bariatrycznych.

Operacje bariatryczne na forach internetowych

Pewnie większość z Was szukając informacji o operacjach bariatrycznych, wpadło na jakieś forum. Oczywiście można znaleźć tam szereg sprawdzonych informacji, ale również całą masę totalnych bzdur. Trochę Was przestrzegam przed forami, bo zazwyczaj są tam informacje bardzo stare, uwierzcie, że jeśli wpis jest z 2012 roku, to jest to bardzo stara informacja, a co najważniejsze medycyna poszła od tamtego czasu bardzo do przodu, więc taka informacja zwyczajnie jest już nierzetelna. Ja czytając fora najadłam się sporo strachu, a przy okazji zdrowo się pośmiałam. Pod spodem wrzucam Wam, dwa wycinki z forum, które uwielbiam.

operacje bariatryczne

Droga Pani z forum, tacy ludzie po operacji naprawdę istnieją i naprawdę pięknie zrzucają zbędne kilogramy i wracają do zdrowia, to żadna kryptoreklama 😉

operacje bariatryczne

Kolejna droga Pani, to że ktoś napisze coś raz, a potem cisza, może oznaczać wiele rzeczy np. to, że nie chce brać udziału w przekrzykiwaniu i masowej histerii, albo to, że napisał co miał napisać i już temat go nie interesuje. To, że ktoś po jednym poście więcej nie pisze, wcale nie musi oznaczać, że wącha kwiatki od spodu.

Spotkania CHLOrków

Co niektóre kliniki organizują spotkania osób po operacjach, warto z nich skorzystać, ale jest ich niestety niewiele. Dużo częstszym rozwiązaniem są prywatnie organizowane spotkania, na których można spotkać osoby po operacji, nawet takie, które są po zabiegu wiele lat. Jest to nieskończona baza wiedzy i warto z tych spotkań skorzystać. Informacje o takich spotkaniach z pewnością znajdziesz na grupach, o których wspominałam wcześniej.

Jak widzisz, jest sporo miejsc, w których można znaleźć rzetelne informacje, ale co najważniejsze odpowiedz, na każde nurtujące Cię pytanie i uzyskać dużą dawkę wsparcia. Ja przed zabiegiem nie znałam grup na Facebook’u i serdecznie żałuję, na pewno byłabym lepiej przygotowana do operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook