Posted in Aktywność fizyczna

Przypadkowe ćwiczenia po resekcji żołądka

Przypadkowe ćwiczenia po resekcji żołądka Posted on 19 marca 2018Leave a comment

Aktywność fizyczna bez wątpienia jest jednym z ważniejszych elementów całego procesu zrzucania wagi. Bez niej efekty po resekcji żołądka przyjdą znacznie później, a co gorsze – absolutny brak ćwiczeń nie pozwoli Ci na optymalne wchłanianie się skóry i skończy się to wieloma kilogramami wiszącego fartucha skórnego. Ćwiczenia po resekcji żołądka wcale nie muszą być skomplikowane i wymagające, możesz być zaskoczony/a, ale tak naprawdę możesz ćwiczyć przy okazji bez najmniejszego wysiłku.

Ćwiczenia po resekcji żołądka przy okazji

Pewnie zastanawiacie się – jak to aktywność fizyczna może być przy okazji? A zastanawialiście się ile razy w centrum handlowym weszliście po schodach pomimo tego, że obok była winda? Albo ruszyliście szybkim marszem po ruchomych schodach, a nie czekaliście na to aż one Was przetransportują na samą górę? Te wszystkie drobne rzeczy będą dobrym początkiem do tego, aby się systematycznie ruszać.

Ja przed zabiegiem zawsze parkowałam idealnie pod drzwiami wejściowymi do domu, czy biura. Teraz staram się parkować odrobinę dalej. Często idę jeszcze specjalnie do sklepu oddalonego o jakieś 400 metrów po wodę, dzięki czemu zamiast wcześniejszych 10 metrów, pokonuję jakieś 800, a nawet 1200 metrów. Zajmuje mi to raptem jakieś 15 minut więcej, a zapewniam sobie codzienną dawkę ruchu. Kolejna sprawa – schody, jeszcze miesiąc temu rezygnowałam z pójścia do znajomych bo mieszkali na czwartym piętrze w budynku bez windy, dzisiaj wlatuję tam jak sarenka. No dobra, może mnie trochę wyobraźnia poniosła, po prostu bez przeszkód tam wchodzę, pewnie, że mam lekką zadyszkę, ale ona mnie cieszy, to znak, że coś robię, a organizm pracuje i spala kalorie.

Pójście do sklepu niedawno było dla mnie wyzwaniem, wielokrotnie wolałam coś zamówić niż wyjść z domu. Dzisiaj nie tylko w ogóle nie zamawiam jedzenia, obecnie potrafię sobie zrobić kilka rundek do sklepu albo do różnych sklepów. Mam kilka sklepów oddalonych od mojego domu jakieś 300-500 metrów, więc do jednego idę po kurczaka, do innego po marchewkę, a do trzeciego po ziemniaka. Zrobię dzięki temu kółeczko i nabiję jakiś kilometr a może i dwa.

Sprzątanie domu też jest świetnym sposobem na ruch i pali się przy nim sporo zbędnych kalorii! Do tej pory mój dom nie lśnił czystością, nawet powiedziałabym, że był w nim po prostu syf. Teraz nie powiem, że jestem perfekcyjną panią domu, ale mieszkanie wygląda znacznie lepiej. Kiedyś zwykłe umycie garów zajmowało mi pół dnia, wszystko przez to, że po 10 minutach mycia talerzy zaczynały mnie boleć plecy, więc musiałam usiąść i odczekać chwilę i tak to trwało i trwało. Teraz nawet zawaloną kuchnię w garach ogarniam na jeden raz, no chyba, że mi się nie mieszczą w suszarce, to na dwa. Odkurzanie, ścieranie kurzu, podlewanie kwiatków i wszystko inne co można robić w domu – wiecie co łączy te czynności? To, że się jest w ruchu, który dla nas, osób zrzucających dużą ilość zbędnych kilogramów jest kluczowe!

Dzięki takiemu drobnemu ruchowi potrafię codziennie zrobić z 5 kilometrów pieszo. Oczywiście, że dla osoby zdrowej, która od zawsze rusza się normalnie, to te 5 kilometrów to nic, ale zarówno dla mnie, jak i zapewne dla Ciebie to jeszcze chwilę wcześniej dystans nie do pokonania.

Jak widzicie na samym początku ćwiczenia po resekcji żołądka nie muszą być wcale skomplikowane i naprawdę mogą się one odbywać przez przypadek. Wystarczy chcieć i szukać sobie takich okazji, a jest ich naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook