Posted in Zabiegi bariatryczne

Zmniejszenie żołądka – czy mówić o tym innym ludziom?

Zmniejszenie żołądka – czy mówić o tym innym ludziom? Posted on 4 lipca 2018Leave a comment

Każdy kto decyduje się na zmniejszenie żołądka chce przede wszystkim zrzucić zbędne kilogramy, ładnie wyglądać i być zdrowym, a przy tym wszystkim chce żyć normalnie. Większość z nas ma również problem z tym czy mówić o tym naszym najbliższym i trochę dalszym.

Wymówki dlaczego nie zjadłam

Ja wprost uwielbiam restauracje i knajpy, właściwie to mogłabym jedynie się żywić w takich miejscach. Od operacji w restauracji byłam jedynie kilkukrotnie. Przede wszystkim dlatego, że dalej zdarza mi się wymiotować po jedzeniu. No umówmy się, że nie idę do restauracji po to żeby zwrócić jedzenie, a poza tym jednak trochę byłoby to niefajne wymiotować w restauracyjnej łazience – jest to główny powód dlaczego unikam jedzenia w takich miejscach. Kiedy jednak już idę problem jest innego typu – przemili kelnerzy. W co niektórych restauracjach kelnerzy są na tyle uprzejmi, że pytają czy smakowało i wtedy pojawia się problem – jak mam wyjaśnić kelnerowi, że owszem smakowało, ale panie ja mam taki mały żołądek, że w sumie, to szkoda, że na łyżki nie sprzedajecie tego dania! Jestem doskonała w wymówki i czasem mam wrażenie, że kelnerzy patrzą na mnie z wielkimi znakami w oczach – WTF? Moja najlepsza wymówka to – “wie Pan, w sumie to głupota z mojej strony, ale przyszłam do restauracji po obiedzie i pomimo tego, że to danie jest naprawdę pyszne, to więcej nie wcisnę”. Często zdarza się, że kelner zaoferuje, że spakuje mi jedzenie na wynos, dla mnie bomba, będę miała jeszcze dwa/trzy obiady w domu 😉

Zmniejszenie żołądka – czy rodzina powinna wiedzieć?

Umówmy się, że przed absolutnie najbliższą rodziną nie jesteśmy tego faktu w stanie absolutnie ukryć. Mówiąc najbliższa rodzina myślę o osobach, z którymi mieszkamy. Ja nie widziałam konieczności mówienia o tym babci, ciociom i całej reszcie, bo i po co? O ironio od kiedy schudłam babcia już nie zmusza mnie do zjedzenia kolejnego ciastka, czy kawałka mięsa, chyba chudsza wnuczka jej się bardziej podoba i zupełnie wyeliminowała “zjedz jeszcze jednego żebyś nie zlichła”. Najbliższa moja rodzina o tym wie i bardzo mocno mnie wspiera, co prawda na wizycie u mamy zdarza jej się zrobić schabowe, ale w zanadrzu zawsze jest coś co mogę spokojnie wpałaszować.

zmniejszenie żołądka

Dlaczego nie mówię o moim mini żołądku całemu światu?

Powodów tak naprawdę jest kilka, pierwszy najważniejszy to taki, że ja zwyczajnie w świecie nie jestem osobą, która z każdym wydarzeniem dzieli się z ludźmi na fejsiku. Ostatnie zdjęcie na FB wrzuciłam w 2016 roku, więc to najlepiej pokazuje jak chętnie dzielę się z całym światem swoim życiem 😉 Kolejny powód to nie wiem jak to nazwać, chyba jakaś obawa/lęk przed tym, że mi się nie uda. Wiem, że to głupie, ale czasem sobie myślę, co ludzie powiedzą, jak będą wiedzieć, że jestem po resekcji, a tu dupa, dalej bliżej mi do loszki niż do laski. Na szczęście na razie tak nie jest i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyniku, ale nie wiem co przyniesie przyszłość.

A Wy mówicie bliższym i dalszym znajomym o tym, że jesteście po zabiegu bariatrycznym? Co w ogóle o tym sądzicie? Jestem ciekawa Waszego zdania, bo czasem mam poczucie, że z tym ukrywaniem się trochę przesadzam i że życie z koszulką z nadrukiem małego żołądka byłoby łatwiejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook